Telefony alarmowe

pogotowie policja straż pożarna telefon alarmowy

Aby wezwać pomoc medyczną w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112. Powyższe numery alarmowe ( 999 i 112 ) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne.

Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski , w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej / przebywającej na terenie województwa Małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr ( 12 ) 254 08 00

Galeria

Dla pacjentów

Jeżeli chcesz być informowany o wydarzeniach godnych uwagi, podaj Swój e-mail i dopisz się do naszej listy mailingowej!

Aktualności

W związku z informacjami, które w ostatnich dniach pojawiły się w mediach, m.in. w Tygodniku Podhalańskim, w których władze Rabki zarzucają naszej placówce gorsze traktowanie pacjentów z ich terenu, chcemy na naszej stronie internetowej przedstawić stanowisko Dyrekcji naszego Szpitala, które zostało również opublikowane w mediach. Dyrekcja Szpitala jest zaskoczona i oburzona zarzutami przedstawianymi w mediach szczególnie, że są oparte na „anonimowych sygnałach”. Cały personel naszego Szpitala każdej osobie bez wyjątku udziela najlepszej możliwej pomocy medycznej i nie ma najmniejszej szansy na to, aby zarzuty formułowane na łamach prasy przez władze Rabki miały jakiekolwiek uzasadnienie. Jeszcze bardziej jest przykre, że w oficjalnych wystąpieniach w zarzutach – Ewa Przybyło burmistrz Rabki podpiera się doniesieniami anonimowymi, do których trudno się tak naprawdę odnieść.

czytaj więcej
Informacje na temat Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej realizowanej przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w ramach kontraktu z NFZ
czytaj więcej
Zarówno w Powiecie Nowotarskim jak i Tatrzańskim nie ma gdzie leczyć pacjentów z groźnymi urazami głowy. Niedawny bardzo groźny upadek 12-letniego skoczka pokazał, że neurochirurgia jest w szpitalu w Nowym Targu niezbędna. A trzeba pamiętać, że przecież nasza Placówka posiada specjalistyczny sprzęt medyczny, który jest niewykorzystany.
czytaj więcej
Niedawno środki masowego przekazu informowały o tym, że wojewódzkie służby sanitarno-epidemiologiczne podczas rutynowego badania wody w Podhalańskim Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II wykryły biologiczne zanieczyszczenie. Sytuacja po szybkiej reakcji Szpitala bardzo szybko wróciła do normy, ale przy okazji chcemy przypomnieć, że tego typu sytuacja w placówkach służby zdrowia zdarzają się dość często i dla pacjentów czy personelu nie stanowią żadnego zagrożenia. Warto też podkreślić, że woda w sieci jest w naszym szpitalu przez cały czas monitorowania przez służby sanitarne.
czytaj więcej
Ważna informacja dla Pacjentów i mieszkańców Powiatu Nowotarskiego. Podhalański Specjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II w Nowym Targu złożył ofertę na świadczenie nocnej i świątecznej opieki medycznej. Jeśli nasza placówka będzie mogła świadczyć tego typu usługi medyczne, to będzie to ogromne ułatwienie zarówno dla mieszkańców naszego Powiatu, jak i turystów wypoczywających na Podhalu.
czytaj więcej
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II dostanie prezent urodzinowy z gmin powiatu nowotarskiego - w sumie ok. 200 tys. zł. I co zrozumiałe – przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, tak aby jeszcze lepiej pomagać pacjentom zgłaszającym się do placówki. I już wiadomo, że Szpital zakupi aparat do pielęgnacji osób chorych na cukrzycę.
czytaj więcej
Mamy dobre wiadomości dla pacjentów naszego szpitala, jak i dla osób korzystających z naszego działu diagnostyki. Już wkrótce bowiem Podhalański Specjalistyczny Szpital im Jana Pawła II zakupi nowoczesne urządzenie do wykonywania rezonansu magnetycznego. Nowoczesny sprzęt wart kilka milionów złotych umożliwi wykonywanie diagnostyki jedną z najnowocześniejszych i najbardziej dokładnych technologii.
czytaj więcej

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu zawiadamia, że osoby, które ukończyły leczenie przed końcem 1993 r w :

- Oddziałach szpitalnych

- Przychodni Rejonowej ,ul. Wojska Polskiego

- Przychodni Przyzakładowej NZPS - Nowy Targ

- Poradniach Specjalistycznych

- Prewentorium Kolejowym

 mogą zgłaszać się po oryginały dokumentacji medycznej w terminie do 10.03.2014 do Archiwum Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, ul. Szpitalna 14 , tel. 18 2633042.

Po tym terminie dokumentacja ulegnie wybrakowaniu (zniszczeniu).

czytaj więcej
To bez wątpienia wyjątkowy jubileusz – nasz szpital w tym roku świętuje 100-lecie istnienia. Trzeba bowiem przypomnieć, że placówka została powołana przez cesarza Austro-Węgier Franciszka Józefa Habsburga i swoje drzwi otwarła w styczniu 1914 r., a pierwszym pacjentem był 4-letni Rom. Obecnie jest to nowoczesny szpital z dobrze wykwalifikowanym personelem, rozbudowującym bazę diagnostyczną oraz wdrażający nowoczesne procedury medyczne.
czytaj więcej

Nowotarski szpital działa już od ponad 100 lat. Przed nami jubileusz jednej z najstarszych placówek szpitalnych na południu Małopolski. Właśnie teraz pod koniec stycznia odbędą się obchody 100-lecia istnienia Podhalańskiego Państwowego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Oczywiście placówka przez lata zmieniała tak lokalizacje jak i nazwy, ale właśnie od wieku mieszkańcy stolicy Podhala mieli zapewnioną pomoc medyczną w szpitalu.

czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna »